فندق- كراتينه كردن مو

تاریخ: شنبه 25/03/1392 ساعت: 09:56 بازدید: 5455 نویسنده: بهار

كراتينه كردن مو

 

 

میدونید که هزینه کراتینه کردن مو در سالن های زیبایی کمی سنگینه بنابراین من توی این مطلب طریقه صحیح کراتینه کردن رو به شما دوستان عزیزم آموزش میدم تا خودتون بتونید با صرف هزینه حدود یک ششم آرایشگاه از عهده اش بر بیاین .

خیلی ساده است و هیج نیازی به تخصص خاصی نداره و فقط کافی است بلد باشید برس رنگ مو رودستتون بگیرد !!! که اون هم فکر نمیکنم خانمی که به فکر کراتینه کردن موهاش باشه بلد نباشده یه برس رنگ دستش بگیره .

بقيه در ادامه مطلب...


کراتین رو مبتونید از فروشگاههایی که لوازم آرایشگاهی دارند تهیه کنید.

در ابتدا لازمه بگم که برای هر اندازه مو حدودا چقدر کراتین لازم دارید.

برای موهای کوتاه تا روی گردن ۵٠ میل

برای موهای تا روی شانه          ٧٠ میل

برای موهای زیر شانه                ١٠٠ میل

برای موهای بلند                          ١٢۵ میل

ابتدا موها رو با یک شامپوی مخصوص کراتین یا یک شامپوی  ضعیف مثل شامپو بچه بشویید و با حرارت ملایم یاسرد سشوار خشک کنید .

موها رو دسته بندی کنید  دستکش ها رو دست کنید و از پشت گردن شروع کنید .(استفاده از دستکش الزامی است )

دقت کنید کراتین رو باید به مقدار خیلی خیلی کم روی نوک برس بگذارید و به روی مو بمالید اونوقت برس رنگ رو روی اون دسته از مو که روش کراتین مالیدید خوب حرکت بدید که مواد به همه دسته برسه . بعد برید سراغ دسته بعدی  فراموش نفرمایید که گفتم کراتین رو نباید مثل رنگ مو به مقدار زیاد روی مو بمالید فقط اون قدر که مو باکراتین مرطوب بشه .

به همین ترتیب ادامه بدید تا برسید به قسمت جلوی مو برای اینکه گاز کراتین چشماتون رو اذیت نکنه هر تکه از مو را که آغشته کردید به سمت عقب هدایتش کنید تا روی چشمها نیفته .به نظر من بهتره از ماسک استفاده کنید چون استنشاق این مواد بسیار برای بدن مضر است .

وقتی تمام مو رو به کراتین آغشته شد اونوقت شروع کنید به آهستگی موها را شانه کنید تا مواد به طور یکنواخت به تمام مو برسه .

حالا موها روبا یک کلاه رنگ بپوشانید و بگذارید با حرارت سرتون گرم بشه ومواد خوب به درون موهاتون نفوذ کنه . بگذارید مدت ٢  ساعت به همین صورت بمونه . در طی این مدت یک بار کلاه رو بردارید و موها رو دوباره با شانه دندانه درشت شانه کنید و دوباره کلاه رو سرتون بگذارید.

بعد از طی شدن زمان لازم موها رو بدون اینکه بشویید (توجه کنید موها رو نشویید) دوباره موها رو قسمت بندی کنید و یه سشوار حسابی بکشید . ( درست مثل وقتی که میخواید برید مهمونی ) . بعد از سشوار دوباره موها رو دسته بندی کنید و با یه اتوی موی داغ شروع کنید با دقت موها رو اتو بکشید تا کراتین حسابی به درون پولک های مو بره .

کار تموم شد.

فراموش نکنید سه تا پنج  روز نباید حموم کنید حتی حمومی که موها رو خیس نکنید هم جایز نیست به هیچ وجه بخار حموم نباید به مو بخوره . بعد از این مدت موها رو بشویید و از داشتن موهای زیبا براق و سالم و ابریشمی لذت ببرید.

راستی یادم رفت بگم کراتین موها رو صاف هم میکنه و به نظر من بهترین و سالم ترین روش برای صاف کردن موهای مجعده .

 حالا می بینید که ممکنه کمی زمانش طولانی باشده ولی زحمت نداره .

 

 آشنايی با انواع کراتینه مو (کراتینه کردن مو با کراتين احياء)

 اين روزها به علت تبليغات گسترده و نياز فراوانی که به واسطه آسيب ديدگی موی خانم ها در اثر دکلره و رنگ کردن زياد و وجود دارد ، کراتين و کراتينه کردن موی سر ، طرفداران زيادی پيدا کرده است.

  اما تنها عده کمی از افراد در مورد کراتينه کردن مو اطلاعات کافی دارند . هدف اصلی ما در اين مطلب آگاهی دادن به شماست تا با آگاهی کافی نسبت به اين کار اقدام نماييد.

 کراتين ، نوعی پروتئين است که ماده اصلي تشکيل دهنده مو و ناخن در بدن می باشد. وجود کراتين در مو باعث شادابی ، زيبايی و سلامت مو می شود. بطور خلاصه ، کراتينه کردن مو بدين معنی است که به طور مصنوعی ، کراتين از دست رفته مو های آسيب ديده را به آن برگردانيم تا موها دوباره احيا شوند.

 زمانی که ما در مورد کراتينه کردن موی سر صحبت می کنيم بايد توجه داشته باشيم که بطور کلی دو نوع کراتين برای مو در بازار موجود می باشد.

 

 1- کراتین تقويت و احياء مو

 اين نوع کراتين ، مو های شما را تقويت کرده و کراتين از دست رفته موهای آسيب ديده را به آن باز می گرداند.

 کراتین احيا معمولا با استفاده از فويل روی مو قرار داده می شود و سپس مو ها را با کراتين روی آن اتو می کنند. معمولا يک فرد حرفه ای در نوبت اول  می تواند مو ها را تا 28 درصد احيا نمايد و رطوبت از دست رفته را به آن برگرداند. با تکرار احياء در نوبت های بيشتر می توان مو ها را تا 40 درصد احياء نمود.

 با استفاده از اين نوع کراتين و البته به همراه شامپو ها ، کانديشنر ها و سرم های مکمل ، آسیب های ناشی از سوختن مو در اثر دکلره کردن و خشک شدن مو در اثر رنگ کردن های مکرر موی سر ، بر طرف خواهد شد و مو کاملاً تقويت و احيا خواهد شد.

استفاده از اين نوع کراتين در صورتی که از محصولات مناسب و با کيفيت استفاده شود  و عمل کراتينه کردن به درستی انجام شود هيچ گونه ضرر و ريسکی در استفاده از اين نوع کراتين وجود نخواهد داشت. همانطور که گفته شد احياء مو تا حدود 40 درصد قابل انجام است (با تکرار کراتينه ) ، بنابر اين فريب  اغراق هايی که در تبليغات مختلف می بينيد نخوريد. گرچه همين مقدار احياءی که توسط اين نوع کراتين انجام می شود برای اغلب مو های آسيب ديده کافی است.


 نوع ديگری از کراتين وجود دارد که دارای خاصيت صاف کنندگی و احياء کنندگی می باشد.

 

2- کراتين صاف کننده و احيا کننده

 اين نوع کراتین علاوه بر احياء مو ، باعث صاف و لخت شدن و براق شدن موها می گردد و حالت موج ، وز و شکستگی مو را از بين می برد.

  

کراتينه کردن مو با کراتين برزيلی

 اين نوع کراتين به علت ترکيب خاصی که دارد و به علت آنکه اولين بار در برزيل توليد شده است به کراتين برزيلي (Brazilian Keratin) معروف است.بنابراين کراتين برزيلي به معنی نوع خاصی از کراتين صاف و براق کننده است و نه کراتينی که توليد کننده آن کشور برزيل می باشد.

کراتين برزيلی ترکيبی است که بطور عمده از کراتين و فرمالدئيد به همراه اسانس و ساير افزودنی ها تشکيل شده است.

فرمالدئيد موجود در اين ترکيب باعث ترکيب بهينه کراتين با مو می گردد .

 زمانی که موی آغشته به کراتين برزيلي با اتوی 230 درجه سانتيگراد ، روی مو اتو می شود کراتين جذب مو شده و علاوه بر احياء و نرم کردن مو باعث صاف ، لخت و براق شدن مو می گردد. با استفاده از کراتين برزيلي موهای شما می تواند برای مدت سه تا چهار ماه صاف و ابريشمی بماند .

 سعی کنيد اين نوع کراتينه را زير نظر يک فرد متخصص انجام دهيد ، چرا که نکاتی در استفاده از اين نوع کراتين وجود دارد که عدم رعايت آن ممکن است باعث به خطر افتادن سلامت شما و يا نتيجه نگرفتن از پروسه کراتينه گردد.

 يکی از نکات مهم در مورد اين نوع کراتين آنست که در ترکيب آن ، مقدار زيادی (حدود 8 تا 10 درصد) فرمالدئيد وجود دارد. گرچه مقدار زياد فرمالدئيد باعث تاثير گذاری و نتيجه بخشی بيشتر در کراتينه کردن مو می گردد اما اين ماده يک ماده خطرناک است.

 فرمالدئيد ترکيبی سمی و سرطان زا است که بايد در استفاده از آن تمهيدات لازم انجام شود وگرنه سلامت شما به خطر خواهد افتاد. استفاده از ماسک توسط آرايشگر و مشتری ، احتياط در هنگام آغشته کردن مو به کراتين ، استفاده از عينک محافظ توسط آرايشگر و مشتری و ساير موارد مراقبتی از جمله اين تمهيدات می باشد که بايد انجام شود.

 گرچه فرمالدئيد ترکيب خطرناکی است اما زير نظر يک فرد متخصص و آگاه کراتينه کردن با استفاده از کراتين برزيلي میتواند بدون خطر انجام شود.

  از اين نوع کراتين برای خانم های باردار و کسانی که به اين مواد آلرژی دارند نبايد استفاده شود.

اين نوع کراتين نبايد با پوست سر مشتری و يا دست آرايشگر و بطور کلی پوست بدن و چشم تماس داشته باشد و در صورت بروز اين مساله بايد بلافاصله محل مورد نظر را با مقدار زيادی آب شستشو دهيم.

 با وجود تمام مسائلی که گفته شد ، اگر کار کراتينه توسط فردی آگاه در اين زمينه انجام شود هيچ نوع خطری متوجه مشتری و آرايشگر نخواهد بود و ضمنا بسيار اثر بخش بوده و نتيجه خوبی خواهد داشت. اگر می خواهيد مو هايی لخت و براق داشته باشيد ، کراتين برزيلي گزينه مناسبی خواهد بود.

 

 کراتینه مو و مراقبت هايی که پس از کراتينه برزيلی بايد انجام دهيد :

  بعد انجام پروسه کراتينه برزيلی ، برای آنکه بهترين نتيجه را بگیرید و اثر صاف کنندگی آن اثر و دوام بيشتری داشته باشد ، بايد موارد زير را رعايت کنيد.

 

1- تا 5 روز پس از انجام کراتينه موها را نشوييد. در اين مدت موهايتان را نبايد خيس کنيد و اگر احيانا به صورت اتفاقی و يا در اثر عرق کردن موهايتان مرطوب شد بايد بلافاصله آن را خشک کنيد و ترجيحا با استفاده از سشوار يا اتو ، مو ها را کاملا خشک و صاف کنيد .

  

2- در 5 روز اول ، به هيچ وجه موهای خود را نبنديد ، از گيره ، سنجاق و کش سر استفاده نکنيد. اين کار باعث از بين رفتن اثر صاف کنندگی کراتين می شود. توجه کنيد که 5 روز اول اهميت خاصی دارد و اگر به مو در اين مدت حالت دهيد آن حالت روی مو خواهد ماند ، بنابر اين بايد در 5 روز اول موها کاملا باز و آزاد گذاشته شوند.

  

3- در طول اين 5 روز بهتر است يکی دو بار موهای خود را اتو کنيد. البته اين يک بايد نيست و فقط برای گرفتن نتيجه بهتر از کراتينه مفيد است.

 

 4- پس از 5 روز می توانيد موهای خود را بشوييد. اما توجه داشته باشيد که بايد از شامپوها و نرم کننده های بدون کلريد سديم (نمک) استفاده کنيد.

 

5- بعد از 5 روز که موها را شستشو داديد بهتر است براشينگ کنيد و يا موهای خود را اتو کنيد.

 

 6- به طور کلی خيس ماندن موها برای مدت طولانی ، دوام اثر کراتينه را کاهش می دهد. بنابراين بعد از رفتن به حمام بهتر است موهای خود را با سشوار خشک کنيد.

 

 7- برای شستشوی موهای خود از شامپوهای بدون نمک استفاده کنيد چرا که نمک موجود در شامپو ، اثر کراتين را کم می کند.

 با رعايت اين موارد ، از موی صاف و زيبای خود لذت ببريد. اما توجه کنيد که روش صاف کنندگی کراتين تا حدود 4 ماه دوام دارد اما اثر از بين رفتن وز و سوختگی های ناشی از دکلره و رنگ همچنان باقی خواهد بود و موهای شما همچنان سالم خواهد ماند.

 

آشنايی با روش های کراتينه ( کراتينه  Blowout برزیلی )

 روش کراتينه برزیلی دو نکته منفی دارد :

 

1- بعد از انجام کراتينه ،تا مدت 4 تا 5 روز نباید موهای خود را بشویید. و اين مساله برای کسانی که موهای چرب دارند زياد مطلوب نیست.

 

2- ماده فرمالدئید موجود در کراتين برزیلی ، در طول انجام پروسه کراتينه باعث سوزش چشم و مجاری تنفسی می شود. که البته با استفاده از ماسک و عینک محافظ و سيستم تهويه مناسب می توان از اين امر جلوگیری کرد. استفاده از اين روش ، بيش از هر چیز برای آرايشگر سخت خواهد بود.

 اما روش Brazilian Blowout يا به اصطلاح روش BBO اين نقاط ضعف را برطرف کرده است. مواد کراتينه BBO دیگر فرمالدئید ندارد و نيازی به استفاده از ماسک و عینک در زمان کراتینه وجود نخواهد داشت.  نکته مثبت ديگری که در باره این روش وجود دارد آنست که مو ها پس از انجام پروسه کراتینه درخشان تر خواهد شد و حالت ابريشمی و لخت تری پیدا خواهد کرد.

 پروسه کراتينه به روش Blowout تا حد زيادی مشابه روش کراتينه برزيلی معمولی می باشد.  در واقع ماده کراتينه آن بهبود يافته و همان روش کراتينه برزيلی به صورت بهینه شده انجام می شود . البته ناگفته نماند ، با وجود آنکه کار با کراتين برزيلی  معمولی برای آرايشگر دشوار است اما اثر آن بسيار مطلوب است و من شخصا از آن راضی هستم. اما روش BBO يک روش ايده آل به نظر می رسد.

 مواد کراتينه به روش Blowout  جديدا به بازار ايران نيز راه پيدا کرده است و با قيمت بيشتر نسبت به کراتين برزيلی عرضه می شود.

 شما حتی می توانید به راحتی با استفاده از کیت کراتینه رنه بلانش (محصول ایتالیا) موهای خود را در منزل کراتینه کنید.

 

 ۱- کراتينه کردن برای چه کسانی مناسب است؟

 به طور کلی دو نوع کراتينه وجود دارد . يک نوع کراتينه فقط موهای آسيب ديده ناشی از دکلره و ساير مواد شيميايی را احياء می کند. اين نوع کراتينه بسته به ميزان آسيب ديدگی مو معمولا بايد در چند نوبت انجام شود تا عمل احياء به خوبی انجام شود .اين نوع کراتينه مانند ويتامينه کردن می باشد و البته اثر آن از ويتامينه محسوس تر می باشد. نوع ديگری از کراتینه وجود دارد که علاوه بر احياء موهای سوخته و آسيب ديده ، خاصيت صاف کنندگی نيز دارد. به اين نوع کراتينه اصطلاحا کراتينه برزيلی و گاهی نانوکراتين نيز گفته می شود. اگر شما تنها می خواهيد آسیب دیدگی موهای خود را رفع کنيد و خواهان موهای صاف و لخت نیستید کراتینه نوع اول یعنی کراتینه احیاء گزینه مناسب شما می باشد. اما اگر خواهان احياء مو به علاوه صاف و ابريشمی کردن آن می باشيد ، کراتين برزیلی انتخاب مناسب شما خواهد بود .

 

 

2- آيا برای صاف کردن مو ، فقط روش کراتينه برزیلی وجود دارد؟

 خير ، مواد مختلفی برای صاف کردن مو وجود دارد . يک نمونه آن که اثر موقت و کوتاه مدتی دارد گلت (Glatt) می باشد که چندان گزينه مناسبی نيست چون موها را بايد به طور مرتب مرطوب نگه داريد تا خاصيت آن حفظ شود و با خشک شدن مو ها حالت موج قبلی به موها باز می گردد. روش دیگری که این روز ها اکثر آرايشگر های ایرانی از آن استفاده می کنند ، استفاده از مواد قليايی صاف کننده دائم است. ( مانند مواد Soft and beautiful ) اين مواد موها را به صورت دائمی صاف می کنند اما تحت بعضی شرایط به مو ها آسیب می رسانند. در مورد اين مواد در آينده در همین سایت مطالبی را برای آگاهی بیشتر شما عزیزان خواهم نوشت.

روش ديگری که برای صاف کردن مو وجود دارد روش نسبتا جدیدی است و در ایران هنوز رایج نشده و تهيه مواد اون تا حدودی دشوار هستش ، استفاده از مواد صاف کننده ژاپنی است. اين مواد موها را به  همراه حرارت و فشار اتو ، به طور دائم صاف می کند. و پس از استفاده از آن تنها موهایی که جدید روی سرتان می روید (موی طبیعی خودتان) دارای موج خواهد بود و موهای صاف شده هرگز به حالت قبلی باز نخواهند گشت. اما اين روش برای موهای آسيب دیده مناسب نمی باشد چون از مواد شيميايی خاصی برای صاف کردن مو استفاده می شود که نبايد برای موهای آسيب ديده استفاده شود. اما کراتين برزيلی برای موهای آسيب ديده گزينه مناسبی است ، فقط بايد بدانيد که کراتين برزيلی خالص اثر صاف کنندگی موقت دارد و معمولا بين 3 تا 4 ماه دوام خواهد داشت. از روی تجربه به شما توصيه میکنم اگر در تبليغاتی دیدید که ادعا می شود اين روش دائمی است و يا اينکه تا 8 ماه دوام می آورد بدانيد که يا اين ادعا دروغ است و يا اينکه در مواد کراتينه آن مواد شيميايی ديگری نيز برای صاف کردن مو اضافه شده است که می تواند روی موهای آسيب دیده شما اثر بدی بگذارد. اما اگر موهای آسيب دیده ای داريد و می خواهيد موهايتان را به طور دائمی صاف کنيد پیشنهاد من به شما اینست که ابتدا آن را کراتينه کنيد تا آسيب مو برطرف شود ، و پس از رفع کامل آسیب مو ، با استفاده از مواد صاف کننده دائم موهايتان را صاف و لخت کنيد .

 نام دیگر روش صاف کننده ژاپنی ، روش يونش حرارتی می باشد . این روش معمولا بین 3 تا 5 ساعت زمان می برد و يک پروسه نسبتا طولانی است که با استفاده از مواد مو ها قابليت تغيير شکل پیدا می کنند و سپس با اتو کردن مو ها تحت فشار و حرارت ، شکل مو ها به صورت دائمی تغییر پیدا می کند. در مطالب بعدی همین سایت درباره این روش نیز اطلاعاتی در اختیار شما دوستان قرار خواهم داد.

 

3- آيا کراتينه موهای آسيب دیده در اثر حرارت را نيز احيا می کند؟

 اگر اين آسيب جزئی و در حد خشک و شکننده شدن مو باشد کراتينه می تواند آن را بهبود دهد اما سوختگی شدید در اثر حرارت معمولا با کراتين بهبود نمی يابد. کراتين بيشتر برای سوختگی مو در اثر مواد شيميايی مفيد می باشد.

 

4- آيا کراتينه برزيلی باعث ابتلا به سرطان می شود؟

 کراتينه برزيلی حاوی ماده ای به نام فرمالدئید است. اين ماده بدن تمام موجودات زنده وجود دارد. اما اگر مقدار درصد آن زياد باشد می تواند سرطان زا باشد. اما توجه داشته باشيد که اين ماده نيز مانند ساير مواد سرطان زا در طول زمان طولانی و در اثر ده ها يا صد ها بار استفاده می تواند موجب سرطان بشود. بنابراين اولين کسی که بايد در این مورد احساس خطر کند ، آرايشگری است که عمل کراتينه را هر هفته بارها انجام می دهد. که البته واقعا برای آرايشگر اين خطر وجود دارد. اما با رعايت نکات ايمنی اين خطر برای آرايشگر نيز وجود نخواهد داشت.

توجه داشته باشيد که ما روزانه با مواد سرطان زای متعددی درگیر هستیم ، یک نمونه ساده آن دود سيگار ، مواد نگهدارنده مواد غذايی ، برخی از انواع عطر و غيره. اما اين بدين معنا نیست که به محض آنکه در معرض این مواد قرار گرفتیم خدای نکرده مبتلا به سرطان خواهیم شد. و صد البته شرط عقل ، احتياط و رعایت موارد ايمنی است. مهم اينست که در مورد موادی که با آن کار می کنيم آگاهی کافی داشته باشيم و موارد ايمنی لازم را رعايت کنيم.

 

5- آيا کراتينه برزيلی باعث ريزش مو می شود؟

 به هيچ وجه چنين چيزی صحت ندارد. کراتين ماده اصلی تشکیل دهنده مو می باشد و بازگرداندن کراتين به موی آسيب دیده به هیچ وجه به مو آسيب نمی رساند. کراتين برزيلی مواد شيميايی خطرناکی ندارد که باعث ريزش مو گردد. تنها احتمالی که وجود دارد آنست که پوست سر شما به شدت به فرمالدئید موجود در محلول کراتين حساسيت داشته باشد. اين مطلب با يک تست ساده ، قبل از کراتينه کردن قابل تشخيص می باشد . البته حساسيت نيز اغلب موجب سوزش و التهاب می شود تا باعث ريزش موی سر.

 لبته فرض ما بر اینست که مواد کراتینی که استفاده می شود اصل باشد. در مورد مواد تقلبی بارها افراد مختلف با من تماس گرفته اند و اظهار کرده اند که موهایشان بعد از کراتینه می شکند و می ریزد. علت اصلی این مورد ، مواد تقلبی است بنابر این باید مواد را از جای مطمئنی خریداری کنید و از اصل بودن آن اطمینان داشته باشید. این مساله فقط منحصر به کراتین نیست ، متاسفانه در بازار ایران که نظارت صحیحی بر آن وجود ندارد ، مواد آرایشی بهداشتی تقلبی زیادی وجود دارد. افراد متقلب  قوطی و بسته بندی های مشابه مارک اصل به تولید کننده های چینی سفارش می دهند و مواد تقلبی را در آن ها پر کرده آن را در بازار پخش می کنند. بنابر این تهیه مواد آرایشی اصل از فروشنده مطمئن و معتبر بسیار مهم است.

 

6- آيا می توانم خودم در منزل موهای خود را کراتينه کنم؟

 بله ، در صورتی که فردی با مهارت کافی در دسترس داريد می توانيد اينکار را خودتان نيز در منزل انجام دهيد. در پروسه کراتينه نياز به آغشته کردن مو به کراتين تا حدود يک و نيم سانتیمتری ريشه مو می باشد و فرد مورد نظر بايد موهای شما را به خوبی به محلول کراتينه آغشته کند و بتوان آن را به قسمت های کوچک تقسيم کرده به طور همزمان اتو و شانه کند. مهمترين بخش کار ، اتو کردن مو می باشد چرا که در اصل ، پروسه کراتينه در اين زمان انجام می شود. برای کراتينه کردن در منزل به اين مواد و وسايل نياز داريد : محلول کراتين ، سرم احياء مو ، شامپوی خنثی برای موهای آسيب ديده ، اتوی مو 230 درجه ،دستکش پلاستیکی ، ماسک و عينک محافظ .

البته اگر کراتينه برزيلی مورد نياز نباشد و تنها می خواهيد کراتينه احياء انجام دهيد ، نوع محلول کراتين شما تغيير می يابد ، ديگر نيازی به استفاده از ماسک و عينک نيست و تکه های مو را بايد پس از جدا کردن داخل فويل قرار دهيد و آن را با فويل اتو کنيد.

 

7- آيا پس از انجام کراتينه برزيلی بايد از شامپو ها و کانديشنر های خاصی استفاده کنیم ؟

بله ، مهمترین نکته  در مورد شامپویی که بعد از کراتینه مو در شستشوی موهای خود باید در نظر داشته باشید آنست که از شامپوهای بدون نمک (کلريد سديم) و خنثی استفاده کنيد. چرا که سديم موجود در ترکيب کلريد سديم می تواند اثر کراتين را روی مو کم کند. يک نمونه ساده از شامپوهای بدون نمک شامپو بچه می باشد. اگر می خواهيد از شامپوهای با کيفيت تر استفاده کنيد ، من شامپوی Label.m Treatment Shampoo را به شما پیشنهاد می کنم. که يک مارک حرفه ای و مطمئن است. در مطالب آينده در سايت کلوپ زيبايی ، مطلبی را به معرفی انواع شامپو با تصوير آن ها اختصاص خواهم داد.

 

8- اثر کراتينه برزيلی موقت است يا دائمی ؟

 کراتينه برزيلی همانطور که قبلا گفته شد دو اثر مهم دارد ، اولا رفع سوختگی و آسيب مو در اثر مواد شيميايی دوما اثر صاف کنندگی . اثر اول آن دائمی است و مو های ترمیم شده دوباره به حالت آسيب دیده باز نمی گردند ، اما خاصيت صاف کنندگی آن موقتی است و معمولا تا 4 ماه دوام می آورد.

 

9- من موهای خيلی مجعد و فرفری دارم ، آيا کراتينه آن را کاملا صاف می کند؟

واقعيت اينست که خير ، کاملا صاف نمی کند. اگر موهای شما آسيب ديدگی ندارد ، من به شما پيشنهاد می کنم به جای کراتينه برزيلی از صاف کننده دائم استفاده کنيد. که خاصيت صاف کنندگی آن ، بيشتر و دائمی است. البته اگر موهای شما خيلی فرفری باشد بايد ريشه های موی خود را هر 4 ماه يکبار صاف کنيد تا موها يکدست بماند. چرا که موهای جديدی که رشد می کنند طبيعتا صاف نخواهند بود و بايد صاف شوند.

اگر موهای شما آسيب ديده باشد بايد آن را به يک آرايشگر ماهر نشان دهيد تا تشخيص دهد آيا می توان با کراتينه برزيلی به علاوه صاف کننده دائم موهای شما را صاف کرد.

 

10- آيا می توانم همزمان با کراتينه مو های خود را رنگ کنم ؟

 در صورتی که آسيب ديدگی موهای شما خيلی شديد نباشد و امکان رنگ کردن مو وجود داشته باشد ، می توانيد قبل از کراتينه در همان روزی که کراتينه می کنيد موهايتان را رنگ کنيد. فقط بايد يک نکته را در نظر داشته باشيد که کراتينه برزيلی پس از اتو شدن مو ، باعث می شود که موها کمی روشنتر شوند. بنابر اين برای داشتن رنگ دلخواهتان ، بايد موها را کمی تيره تر کنيد تا بعد از روشن تر شدن در اثر کراتينه ، به رنگ موی دلخواهتان برسيد.

 

 

11- آيا می توانم عمل کراتينه را چندين بار تکرار کنم ؟

بله ، و هر بار که عمل کراتينه را تکرار کنيد موهای سالم تر ، لخت تر و ابريشمی تری خواهيد داشت. کراتينه برزيلی  بر خلاف موادی مانند پودر دکلره ، هيچ ماده شيميايی مضری برای مو ندارد که با استفاده مکرر از آن به مو ها آسيبی برسد. در صورتی که هزينه آن برايتان مهم نباشد .اگر می خواهيد حالت صافی موهايتان را حفظ کنيد ، می توانيد هر سه تا چهار ماه يکبار موهايتان را کراتينه کنيد.

 

 

12- آيا می توانم مو های کراتينه شده خود را رنگ يا دکلره کنم ؟

 بستگی به میزان آسيب ديدگی موهايتان دارد. اگر آسيب ديدگی خيلی شديد نباشد ، می توانيد از ده روز بعد از کراتينه کردن موهای خود را رنگ کنيد. اما اگر آسيب ديدگی زياد باشد نبايد اينکار انجام شود. مخصوصا دکلره کردن که باعث شکننده شدن مو می گردد.

 

13- آيا می توانم با موی کراتينه شده به استخر يا دريا بروم و شنا کنم ؟

 رفتن به استخر با موی کراتينه شده مشکل زيادی ايجاد نخواهد کرد. مخصوصا اگر کمتر از يک ساعت و نيم در آب باشید. اما شنا کردن در دريا به علت وجود نمک در آب می تواند اثر نامطلوب بيشتری روی کراتينه داشته باشد .اما اگر می خواهيد از کراتين موهايتان بيشتر محافظت کنيد ، سرم های مخصوصی برای قبل از رفتن در آب وجود دارد که از موها محافظت می کند.

 

 


موضوعات:روش هایی برای تقویت مو ,

بر چسب: , , , , ,
كراتينه-كردن-مو كراتينه-كردن-مو كراتينه-كردن-مو كراتينه-كردن-مو كراتينه-كردن-مو امتیاز : 894 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |